Debreceni útikalauz csillagpontosoknak

2017. július 20., címkék: csillagpont, derencsényi istván, debrecen, Debrecen, csillagpont2017

„Debrecen mellett sohasem lehetett elmenni közömbösen" – mondja Derencsényi István. A tiszántúli lelkészi főjegyzővel az ő Debrecenéről beszélgettünk annak apropóján, hogy a reformáció 500. és a magyar református egyház megalakulásának 450. évfordulóján Debrecen ad otthont a Csillagpont református ifjúsági találkozónak.

A reformáció kincs

2011. október 03., címkék: ökumenikus tanács (meöt), reformáció hónapja, tiszántúli egyházkerület, szebik imre, Reformáció hónapja, derencsényi istván

„Annak akit sosem érintett meg a teremtő hatalmassága, soha nem jutott el hozzá az Isteni kinyilatkoztatás, annak nincs sem helyes ön, sem helyes világ, sem helyes környezetismerete”. Ezekkel a gondolatokkal nyitotta meg „Az Október a Reformáció Hónapja ünnepséget” Derencsényi István, a Tisztántúli Református Egyházkerület főjegyzője.

Szeretetszolgálati munkatársak találkozója

2010. június 17., címkék: derencsényi istván, Hírek, találkozó, czibere károly, szeretetszolgálat, szeretetszolgálat (mrsz), tiszántúli egyházkerület

Az ország minden részéről, több mint harminc intézményből összesen háromszázötvenen gyűltek össze a szeretetszolgálati intézmények munkatársi találkozóján.

Hálaadás a felújított iskoláért

2010. április 12., címkék: nagykunsági egyházmegye, tiszántúli egyházkerület, Gyülekezeti hírek, derencsényi istván

Ünnepélyesen felavatták a tiszafüredi Bán Zsigmond Református Iskola és Óvoda felújított épületét. A hálaadó istentiszteletet a református templomban tartották.

„Én örömem! Krisztus Feltámadt!”

2010. április 01., címkék: peterdi dániel, derencsényi istván, géresi róbert, húsvét, héder jános, Háttér

Ünnepi ruha, harangzúgás, fonott kalács és hímes tojás… Találkozások, szent misztérium, úrvacsora...Peterdi Dániel, Géresi Róbert, Derencsényi István és Héder János emlékeznek vissza húsvéti ünnepeikre.

"Minden út a múltból indul és a jelenen át vezet a jövő felé" – Református Emlékhely Bizottság

2010. február 23., címkék: tiszántúli egyházkerület, emlékhely bizottság, Háttér, derencsényi istván

Számba kell vennünk a múltunkkal kapcsolatos emlékeket, hiszen méltatlan volna elődeinkhez, ha az ő munkásságukat nem becsülnénk meg, vagy hagynánk feledésbe merülni – mondta Derencsényi István. A Tiszántúli Református Egyházkerület főjegyzőjét február 18-án választotta elnökének a Református Emlékhely Bizottság. A testület azért jött létre, hogy a reformáció korától napjainkig felkutassa és összegyűjtse a református elődök emlékhelyeit.

Megalakult a Református Emlékhely Bizottság – Ápoljuk református eleink emlékét!

2010. február 18., címkék: emlékhely bizottság, derencsényi istván, Hírek

"Az egyház hálával és megfelelő tiszteletadással kell, hogy emlékezzen azokra, akiken keresztül Isten az egyház életét meghatározta, befolyásolta és alakította. A hálaadással egyetemben erősítenünk és bátorítanunk kell református hitünket és identitásunkat. Meg kell, hogy teremtsük a református emlékezés kultúráját" – mondta Tarr Zoltán zsinati tanácsos a Református Emlékhely Bizottság alakuló ülését követően Budapesten.